Wirtualna karta kredytowa

wirtualna-karta-kredytowa

Coraz więcej usług i produktów można opłacić przez internet. Tendencja ta nie będzie ulegała zmianom, ale jeszcze bardziej będzie się intensyfikowała. Nie tylko banki, ale także inni dostawcy usług finansowych, oferują w związku z tym karty internetowe. Czy warto nabyć wirtualną kartę kredytową lub płatniczą? Jak dokonuje się płatności przez internet? Sprawdzamy!

Karta bez karty, czyli płacenie przez internet bez „plastiku”

Czasy, w których konieczne było noszenie przy sobie gotówki, można uznać za minione. Nawet sprzedawcy na targowiskach i ulicznych straganach coraz częściej są wyposażeni w terminale płatnicze. Płatność kartą można zrealizować we wszystkich większych sklepach. To także świetny sposób na dokonywanie płatności online.

Na rynku od jakiegoś czasu zaczęły być proponowane nowe produkty w postaci kart internetowych. Wirtualna karta płatnicza to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które dokonują częstych zakupów przez internet. W tym wariancie w ogóle nie posiada się dobrze znanego „plastiku”. Wszystkie dane karty, jak i jej funkcjonowanie, dostępne tylko poprzez sieć. Opcja ta wprowadza wiele korzystnych możliwości!

Wirtualna karta płatnicza przedpłacona

Bezapelacyjnie najpopularniejszą odmianą kart internetowych jest wirtualna karta płatnicza przedpłacona. Pula środków, za pomocą których można płacić przez internet, zależy od posiadacza takiego rozwiązania. Dzięki wirtualnej karcie przedpłaconej można opłacić rachunki lub zakupy na taką kwotę, na jaką wcześniej się ją zasiliło. Sam proces zasilenia internetowej karty pre-paid jest bardzo wygodny. Wystarczy posiadać jakąkolwiek inną kartę powiązaną z rachunkiem bankowym. Weryfikacja przelewu często następuje błyskawicznie.

To dogodne rozwiązanie dla osób, które pragną zdywersyfikować środki płatnicze. Czasami oddzielenie jednych kart od drugich sprzyjać będzie organizacji i zachowania porządku. Co więcej, w wielu przypadkach korzystanie z takiego produktu będzie po prostu opłacalne pod względem finansowym. Na uwagę zasługuje też fakt, że wirtualna karta płatnicza typu pre-paid w pewnym sensie zabezpiecza posiadacza przed kompulsywnym wydaniem zbyt wielu pieniędzy. Nie można opłacić zakupów na kwotę wyższą, niż stan doładowania karty.

Wirtualna karta kredytowa – dodatkowe możliwości

Chociaż na rynku dominują internetowe karty przedpłacone, to na horyzoncie zaobserwować też można coraz więcej wirtualnych kart kredytowych. Obecnie produkty tego typu oferowane są głównie przez banki.

Wygodny sposób płatności online i zdematerializowana forma to cechy wspólne internetowych kart pre-paid i wirtualnych karta kredytowych. Ta ostatnia jednak wymaga bezpośrednio powiązana jest z kontem bankowym, na którym udzielono limitu kredytowego. Suma limitu, którym można dysponować, zależy od oceny zdolności kredytowej. Warto podkreślić, że wirtualne karty kredytowe obecnie dopiero raczkują. Nieco bardziej popularne są w państwach zachodnich. Łatwo też zauważyć, że pojęciem tym często posługuje się, aby przedstawić klasyczne karty internetowe przedpłacone.

Karty płatnicze wirtualne wielowalutowe – bezproblemowe zakupy towarów z całego świata

Aspektem przemawiającym na korzyść założenia karty do płatności internetowych jest fakt, że często powiązane są one z ofertą wielowalutową. Pomijając propozycje banków, warto zwrócić uwagę na propozycje dostawców pozabankowych. Są one nie tylko bardzo atrakcyjne finansowo, ale czasem ograniczają występowanie pośredników transakcji. Poza tym robienie zakupów, wymagających przewalutowania, może być po prostu tańsze w ramach korzystania z wirtualnej karty płatniczej w porównaniu do oferty usług wielowalutowych banków.

Opłaty za karty wirtualne – na co trzeba uważać?

Jak zawsze, przed wnioskowaniem o udzielenie wirtualnej karty do płatności internetowych, należy zapoznać się dokładnie z regulaminem usług, umową oraz Tabelą Opłat i Prowizji (TOIP). Zasadniczo wirtualne karty nie są produktami niebezpiecznymi, wymagającymi specjalnej weryfikacji. Istotne jest porównanie ofert od różnych dostawców tego typu produktów celem wybrania tej, która będzie najkorzystniejsza pod względem finansowym. Warto również zwrócić uwagę na ewentualne koszty odnowienia karty internetowej (czasem ceny sięgają nawet kilkudziesięciu złotych!) oraz czas obowiązywania umowy.